Analiza układu sterowania HAZOP
Specjalizujemy się w przeprowadzaniu analizy HAZOP (Hazard and Operability Study) dla systemów sterowania procesów technologicznych, zapewniając kompleksowe podejście do identyfikacji zagrożeń i operacyjnych ryzyk. Metoda ta umożliwia szczegółowe badanie procesów technologicznych oraz systemów sterowania w celu wykrycia potencjalnych zagrożeń i problemów operacyjnych. W naszej pracy bazujemy na sprawdzonych metodach analitycznych oraz bogatym doświadczeniu naszych ekspertów, co pozwala nam dostarczać rzetelne ekspertyzy i dokumenty. Dzięki temu nasi klienci mogą być pewni, że ich systemy są nie tylko bezpieczne, ale także zoptymalizowane pod kątem efektywności operacyjnej.
Ekspertyza i profesjonalizm w analizie HAZOP
Nasza firma wyróżnia się wyjątkową wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu analiz HAZOP. Nasi specjaliści stosują zaawansowane techniki analizy, aby dokładnie ocenić wszystkie aspekty systemów sterowania oraz procesów technologicznych. Analiza HAZOP obejmuje szczegółowe identyfikowanie potencjalnych zagrożeń, ocenę ryzyka oraz opracowywanie rekomendacji dotyczących środków zaradczych. Podchodzimy do zadania w sposób kompleksowy – od wstępnej analizy po wdrożenie i monitorowanie zaleceń. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 690 025 027 lub przez formularz kontaktowy.
Skontaktuj się z nami!
Zadzwoń pod numer +48 690 025 027 lub napisz maila na adres biuro@atex-doradztwo.pl *Ofertę otrzymasz w ciągu maksymalnie 24h.
Zaufali nam
Klienci o nas
Jak wygląda analiza układu sterowania?
Analiza układu sterowania musi zostać wykonana zgodnie z obowiązującą w Polsce dyrektywą maszynową 2006/42/WE. Aktualnie obowiązująca dyrektywa stosowana jest od 29 grudnia 2009 r. Wprowadzona została w ramach ujednolicenia przepisów bezpieczeństwa przeciwwybuchowego w zakładach, w ramach całej wspólnoty unijnej. Przepis ten obejmuje wymagania techniczne i produkcyjne oraz z zakresu bezpieczeństwa dla maszyn, tzw. maszyn nieukończonych a także produktów, które zostały określone jako maszyny, czyli m.in. wyposażenie wymienne, elementy bezpieczeństwa, osprzęt do podnoszenia, łańcuchy, liny i pasy, odłączalne urządzenia do mechanicznego przenoszenia napędu. Wszystkie te elementy podlegają ekspertyzie i ocenie w dokumencie jakim jest analiza układu sterowania.
W czasie przeprowadzania analizy i ekspertyzy oprócz uwzględnienia norm krajowych i europejskich bierzemy także pod uwagę zawarte w europejskiej dyrektywie wymagania:
● formalne, czyli np. związane z zakresem dokumentacji, procedurami czy deklaracjami zgodności,
● merytoryczne, ściśle wynikające z wymagań technicznych i nazywane również wymaganiami zasadniczymi.
Układy zasilania i sterowania stanowią kluczowy element maszyn, dlatego też około 20% wymagań zasadniczych dotyczy właśnie tych elementów urządzeń.
Posiadamy ponad 12 lat doświadczenia w przemyśle
Bezpieczeństwo w strefach zagrożonych wybuchem
100%
pozytywnych opinii
235+
zrealizowanych projektów
200+
zadowolonych klientów