Oferta

Analiza układu sterowania SIL/PL/HAZOP

Zajmujemy się profesjonalną analizą układu sterowania zgodnie z normą EN ISO 13849-1 i EN ISO 13849-2. W naszej pracy opieramy się na przepisach krajowych oraz aktach normalizacyjnych, które stanowią wyznacznik sporządzanych ekspertyz i dokumentów. Dodatkowo wyróżnia nas duża wiedza, profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu bezpieczeństwo naszych klientów pozostaje na najwyższym poziomie. Porozmawiajmy o możliwościach współpracy!

Akty normalizacyjne dotyczące przeprowadzenia analizy układu sterowania

Norma EN ISO 13849-1 Bezpieczeństwo maszyn – Elementy systemów sterowania związane z bezpieczeństwem – Część 1: Ogólne zasady projektowania

Norma EN ISO 13849-2 Bezpieczeństwo maszyn – Elementy systemów sterowania związane z bezpieczeństwem – Część 2: Walidacja

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń pod numer +48 690 025 027 lub napisz maila na adres biuro@atex-doradztwo.pl *Ofertę otrzymasz w ciągu maksymalnie 24h.

Zaufali nam

Klienci o nas

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Usługi tej firmy są zawsze realizowane na czas i z najwyższą starannością, co sprawia, że każdy klient czuje się wyjątkowo.
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta to znaki rozpoznawcze Pana Andrzeja, dzięki czemu współpraca z firmą Atex Doradztwo to czysta przyjemność.
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Elastyczność i szeroka oferta usług tego przedsiębiorstwa gwarantują zadowolenie nawet najbardziej wymagających klientów. Polecam!!!

Jak wygląda analiza układu sterowania?

Analiza układu sterowania musi zostać wykonana zgodnie z obowiązującą w Polsce dyrektywą maszynową  2006/42/WE. Aktualnie obowiązująca dyrektywa stosowana jest od 29 grudnia 2009 r. Wprowadzona została w ramach ujednolicenia przepisów bezpieczeństwa przeciwwybuchowego w zakładach, w ramach całej wspólnoty unijnej. Przepis ten obejmuje wymagania techniczne i produkcyjne oraz z zakresu bezpieczeństwa dla maszyn, tzw. maszyn nieukończonych a także produktów, które zostały określone jako maszyny, czyli m.in. wyposażenie wymienne, elementy bezpieczeństwa, osprzęt do podnoszenia, łańcuchy, liny i pasy, odłączalne urządzenia do mechanicznego przenoszenia napędu. Wszystkie te elementy podlegają ekspertyzie i ocenie w dokumencie jakim jest analiza układu sterowania.

W czasie przeprowadzania analizy i ekspertyzy oprócz uwzględnienia norm krajowych i europejskich bierzemy także pod uwagę zawarte w europejskiej dyrektywie wymagania:

●      formalne, czyli np. związane z zakresem dokumentacji, procedurami czy deklaracjami zgodności,

●      merytoryczne, ściśle wynikające z wymagań technicznych i nazywane również wymaganiami zasadniczymi.

Układy zasilania i sterowania stanowią kluczowy element maszyn, dlatego też około 20% wymagań zasadniczych dotyczy właśnie tych elementów urządzeń.

Posiadamy ponad 12 lat doświadczenia w przemyśle

Bezpieczeństwo w strefach zagrożonych wybuchem

100%

pozytywnych opinii

235+

zrealizowanych projektów

200+

zadowolonych klientów

Adres

ul Piltza 44/95
30-392 Kraków